Skip to main content
O nas katarzyna starzyk

Katarzyna Starzyk

Architekt, właścicielka pracowni

Staram się zrozumieć każdego Klienta. Wierzę, że tylko zbudowanie relacji wzajemnego zrozumienia i zaufania jest kluczem do stworzenia dobrego projektu i jego realizacji.

Posiadam czternastoletnie doświadczenie zawodowe zdobywane na początku mojej kariery w renomowanych pracowniach architektonicznych m.in. w Fiszer Atelier 41 w Warszawie i Paryżu. Przygodę z architekturą zaczęłam od przewrotu życiowego – dziekanki na Akademii Medycznej kierunku stomatologii i dostałam się na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, który ukończyłam. Dotąd cechuje mnie upór w dążeniu do celu, dlatego grono moich klientów jest zadowolone z efektów mojej pracy. Wykształcenie zdobywałam również w Paryżu na Ecole Nationale Superieure d’Architecture de Paris la Villette. Od 10 lat jestem członkiem Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów. Przygodę z prowadzeniem autorskiej pracowni zaczęłam w 2015 r.

Autorska Pracownia Architektury
Katarzyny Starzyk

Biuro projektowe zajmujące się architekturą, projektowaniem wnętrz i mebli.

Przede wszystkim projektujemy dla ludzi, staramy się zachować harmonię w relacji człowiek-otoczenie w każdym aspekcie projektu. Wartością nadrzędną jest stworzenie przyjaznej przestrzeni do życia, pracy, relaksu, z której nasi Klienci będą chcieli korzystać latami. Architektura wpływa na emocje, jakość życia. Dlatego do naszej pracy podchodzimy z pełną uwagą, starając się jak najlepiej poznać potrzeby Inwestora. To podstawa do stworzenia projektu indywidualnego, a nie typowego lub modnego. Stawiamy na ponadczasowy design, wychodząc z założenia, że to co jest modne dzisiaj, bardzo szybko straci na aktualności. Projektowanie rozumiemy jako proces, w którym możemy zaproponować znacznie więcej niż tylko powierzchowną stylizację. Tym bardziej kładziemy nacisk na strukturę, szlachetny materiał w powiązaniu z klarownym rozplanowaniem funkcji.

Działamy odpowiedzialnie. Mamy świadomość, że nasze decyzje przekładają się bezpośrednio na koszty budowy lub wykończenia wnętrz. Projektujemy z poszanowaniem dla środowiska stosując rozwiązania pasywne i techniczne przyjazne środowisku. Wszystkie projektowane przez nas budynki o dużej ilości przeszkleń są energooszczędne, dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań dotyczących usytuowania względem stron świata, izolacji ścian, okien, zadaszenia, systemu wentylacji czy ogrzewania.

Realizacje i rekomendacje są naszą najlepszą wizytówką. Przeglądając nasze portfolio znajdziesz zdjęcia, które świadczą, że nasz projekt znajduje stuprocentowe przełożenie na realizację