galeria arch dwie stodoly 01 mob

Dwie stodoły

Dom dla czteroosobowej rodziny został zaprojektowany w stylistyce nowoczesnej stodoły. Jego wielkość wymusiła funkcjonalny podział na dwie bryły. Z zewnątrz obie części stwarzają wrażenie dwóch oddzielnych budynków połączonych łącznikiem w poziomie parteru i piętra, dodatkowo przesuniętych względem siebie oraz obróconych pod niedużym kątem. W taki sposób powstał naturalny dziedziniec wejściowy od frontu działki oraz prywatny ogród na tyłach domu.

PEŁNY OPIS

Lokalizacja

Komorów Wieś

Projekt

2018 r.

Realizacja

2019-2022 r.

Powierzchnia użytkowa plus garaż

351,61 m2

Zdjęcia

Piotr Krajewski

Od ulicy budynek ma niewiele przeszkleń, dzięki temu zapewnia intymność mieszkańcom. Główne wejście znajduje się w podcieniu pod nadwieszonym piętrem. Prowadzi poprzez przeszklony hol z widokiem na ogród do dwukondygnacyjnego salonu z odkrytą więźbą. Schody na piętro zostały potraktowane nie jako zwykła komunikacja, ale rzeźba w przestrzeni wyeksponowana zarówno z wnętrza jak z zewnątrz domu. Kuchnia jako centrum zarządzania ma widok na trzy strony, jest częściowo otwarta na salon, ogród oraz przez horyzontalne okno na boczną stronę działki. Na piętrze na antresoli znalazł się pokój hobby rodziców oraz master bedroom. Następnie łącznikiem można przejść do drugiej części budynku, która mieści pokój hobby dzieci, ich dwa bliźniacze pokoje z antresolami, wspólną łazienkę oraz schowek. Z przestrzeni zabaw rozpościera się widok na dziedziniec ogrodowy. Strefa dzieci została czytelnie oddzielona od strefy rodziców. Parter drugiej bryły mieści garaż na trzy samochody oraz pomieszczenia gospodarcze.

Elewacje zostały wykończone grafitowymi płytkami klinkierowymi, natomiast wnęki oraz podcienie obłożone płytami HPL w odcieniu jasnego drewna. Dzięki takiemu zabiegowi z wnętrza domu widoczne są głównie jasne elementy, co sprzyja wrażeniu przytulności.