galeria arch dom nowoczesny komorow 01 mob

Dom nowoczesny Komorów

Dom nowoczesny to projekt podmiejskiej willi z płaskim dachem. Znajduje się w pięknej starej części Komorowa przy alei spacerowej. Bryła domu zmienia się w miarę jak wchodzimy w głąb ogrodu. Od frontu jest zwarta, geometryczna. Charakterystycznym elementem jest biały nawis nad wejściem głównym i wjazdem do garażu. Podkreślają go grafitowe płyty włóknocementowe pokrywające znaczną cześć elewacji frontowej.

PEŁNY OPIS

Lokalizacja

Komorów

Projekt

2017 r.

Realizacja

2017-2021 r.

Powierzchnia użytkowa plus garaż

248,71 m2

Zdjęcia

Piotr Krajewski

Bok budynku otwiera się na ogród dużymi przeszkleniami kryjącymi dwukondygnacyjny salon oraz jadalnię. Żeby zabezpieczyć wnętrze przed przegrzewaniem nad oknami piętra zostały zaprojektowane gzymsy oraz szersze zadaszenie nad częścią tarasu, umożliwiające korzystanie z niego także podczas deszczu.

Dodatkowym zabezpieczeniem są zewnętrzne żaluzje aluminiowe. Takie ukształtowanie budynku podyktowała ekspozycja względem słońca – główna część ogrodu znalazła się od południowego – zachodu. Od wschodu od strony alei spacerowej znajduje się gabinet. Na piętrze mieści się master bedroom z prywatnym tarasem, dwa pokoje dzieci z widokiem na ogród, wspólna łazienka oraz pralnia.

Zobacz wnętrza tej realizacji

wnetrza dom nowoczesny komorow

Zobacz wnętrza tej realizacji

Wnętrza są kontynuacją projektu domu. Dzięki konsekwencji w projektowaniu, całość sprawia wrażenie spójności i harmonii wnętrza z zewnętrzem.

zobacz